Ürünler

SIFIR HATAYLA
PROFESYONEL
İLERİ TEKNOLOJİ
ÜRÜNLER

HEALTH INFORMATION SYSTEMS (HIS Hastane İşletim Sistemi)

Kamu, özel üniversite ve vakıf hastaneleri ile tam uyumlu olarak çalışan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) yazılımıdır. Bilbest tarafından geliştirilmiş olan bu yazılım başta Eğitim ve Araştırma Hastaneleri olmak üzere bir çok kurumda başarı ile kullanılmaktadır.

GRAPHYTAL

Tüm işletim sistemlerine ve ekran çözünürlüklerine uyumlu çalışabilirsiniz. Bir hastaneye gelen hastanın daha önce gittiği farklı hastanelerde konulan tanının ve yapılan işlemlerin görüntülenebilmesiyle zincir sistemin kendi içinde bütünlüğünü sağlayabilirsiniz. Graphytal sizinle birlikte büyür, ister tek hastane, ister hastaneler zinciri, her büyüklükteki sisteme uyarlayabilirsiniz. Şu anda hastanelerinizde neler oluyor görebilirsiniz. Laboratuvar işlemleri, muayene ve ameliyat sayıları gibi bilgileri anlık takip edebilirsiniz. Hastane yöneticileri, doktorlar ya da kendiniz için, en güncel bilgileri alacak şekilde raporlar oluşturabilir, otomatik uyarı e-postaları ayarlayabilirsiniz. Excel, MSSQL, Oracle, mySQL gibi klasik veri tabanları dışında hastanelerde kullanılan TeleRadyoloji, TSİM ve TDMS gibi sistemlere de entegre olabilir, veri alabilirsiniz. Veri boyutunuz ne olursa olsun; ister 100 MB, ister 100 GB, ister 100 TB daima hızlı ve güvenli veri erişimi sağlayabilirsiniz.

HEALTHCARİST

Sağlıkta sınırların kalktığı, hastaların istedikleri ülke ve hastanede özgürce tedavi olanaklarına erişebildiği yeni dönemde Sağlık Turizmi trendi hızla yükselmektedir. Bu trendin yükselişinden Türkiye de son 10 yılda büyük oranda etkilenmekte, sağlık turizmi ile ilgili hem yasal mevzuat hem de hizmet uygulamalarında dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Küresel ölçekte sağlık turizmi pazarında aldığı payı arttırmak isteyen Türkiye, bu alanda hizmet veren ve hizmet verme potansiyeli olan tüm sağlık kuruluşlarını Sağlık Bakanlığı öncülüğünde işletmecilik, organizasyon, personel yeterliliği bakımından ileri bir seviyeye taşımaktadır.

SKYS (Sağlık Kalite Yönetim Sistemi)

Hastanelerde gün taleplerin karşılanması zorlaşmakta, verilen hizmetlerin maliyetleri artmakta, gelirleri düşmekte. Bununla birlikte hizmet kalitesi, verimlik ve etkinlik de düşmektedir. Bunun sonucu olarak da vatandaşın aldığı tıbbı bakım ve tedavi hizmetlerinin kalitesi istenilen seviyelere ulaşması güçleşmiştir. SKYS (Sağlık Kalite Yönetim Sistemi) ile sistematik değerlendirmeler yaparak zaman, iş gücü ve kalite kayıplarını görüp planlayarak kurumunuzdaki kalite ve prestiji arttırabilirsiniz.

ICD10 TURKISH MODIFICATION BROWSER

Sağlık Bakanlığının tercüme edip geliştirdiği Uluslararası Hastalık Tanı Kodları olan ICD10-TR (üç basamaklı versiyonu) yazılım olarak geliştirilmiş ve HIS'e entegre olarak Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 22.04.2004 tarihinden itibaren kullanılmaktadır.